Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Służby poszukują ciała Jacka Jaworka

Data publikacji 22.11.2022

Kilkuset policjantów wspieranych przez ratowników GOPR, żołnierzy WOT, mundurowych Straży Leśnej oraz strażaków OSP od wczoraj przeszukuje tereny leśne w okolicach Borowców (pow. częstochowski). Służby poszukują ciała Jacka Jaworka podejrzanego o zabójstwo trzech osób w lipcu 2021 r. W szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej na bardzo trudnym terenie wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt, m.in. drony, trackery GPS i quady. Poszukiwania będą prowadzone do środy.

Do zbrodni doszło w nocy z 9/10 lipca w miejscowości Borowce (pow. częstochowski). Policjanci, którzy przyjechali na miejsce awantury domowej po kilkunastu minutach od zgłoszenia, znaleźli 3 ciała. Zginęło 44-letnie małżeństwo i ich 17-letni syn. Sprawą natychmiast zajęli się śledczy i prokuratura. Jednocześnie rozpoczęły się poszukiwania na szeroką skalę podejrzanego o dokonanie zbrodni Jacka Jaworka, a wkrótce za mężczyzną wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania oraz wyznaczono nagrodę za pomoc w jego zatrzymaniu.

Wczoraj w terenie leśnym w Borowcach kilkuset policjantów ze Śląska i innych województw, wspieranych przez ratowników GOPR, żołnierzy WOT, mundurowych Straży Leśnej oraz strażaków OSP rozpoczęło poszukiwania ciała Jacka Jaworka. Śmierć mężczyzny w terenie leśnym w okolicy miejsca, gdzie doszło do potrójnego zabójstwa, to jedna z hipotez brana pod uwagę przez śledczych. Jednocześnie w dalszym ciągu Jacek Jaworek jest poszukiwany listem gończym oraz na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Policjanci oraz inne służby skrupulatnie przeszukują trudny i wymagający teren kilku kilometrów kwadratowych. Mowa o terenie leśnym, przez który w ubiegłym roku przeszła trąba powietrzna, która powaliła wiele drzew, uniemożliwiając dostęp do różnych miejsc. Obecnie, dzięki wielu miesiącom pracy leśników, którzy systematycznie usuwali powalone konary oraz potężne i splątane korzenie, dostęp do terenu został częściowo przywrócony. Policjanci zdecydowali się to wykorzystać i zorganizowali szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą. W działaniach wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt poszukiwawczy, m.in. drony, trackery GPS i quady. W kolejnych dniach na miejsce zjadą policyjni przewodnicy z psami tropiącymi.

Poniżej prezentujemy portrety progresywne poszukiwanego Jacka Jaworka, o których pisaliśmy tutaj.

zdjęcie przedstawia 6 progresywnych portretów pamięciowych poszukiwanego Jacka Jaworka

 • Zdjęcie. Widoczni policjanci oraz radiowozu w terenie leśnym
 • Zdjęcie. Widoczni policjanci w terenie leśnym. Na pierwszym planie strażnik leśny
 • Zdjęcie. Widoczni policjanci w terenie leśnym
 • Zdjęcie. Widoczny namiot straży oraz policjanci w terenie leśnym
 • Zdjęcie. Widoczne samochody Policji i innych służb w terenie leśnym
 • Zdjęcie. Widoczny policjant w terenie leśnym
 • Zdjęcie. Widoczni policjanci w terenie leśnym
 • Zdjęcie. Widoczny policjant w terenie leśnym
 • Zdjęcie. Widoczne trzymane w rękach urządzenie GPS
 • Zdjęcie. Widoczni policjanci i inne osoby przy komputerach w pomieszczeniu
 • Zdjęcie. Widoczny dron na dachu samochodu
 • Zdjęcie. Widoczne samochody Policji i innych służb w terenie leśnym

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.44 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 363.67 KB)

Powrót na górę strony