Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownik KWP w Lublinie pomógł dotkliwie pobitemu 59-latkowi

Data publikacji 23.11.2022

Pracownik cywilny z KWP w Lublinie udzielił pomocy 59-latkowi, który został dotkliwie pobity. Mężczyzna udrożnił drogi oddechowe poszkodowanemu i pomógł mu odzyskać świadomość. Na miejscu został zatrzymany sprawca uszkodzenia ciała. 46-latek usłyszał już zarzuty. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności i przyczyn zdarzenia.

W minioną sobotę, 19.11.2022 roku, przed 17.00, operator numeru alarmowego otrzymał zgłoszenie o pobiciu, do którego doszło przy ulicy Nadrzecznej w Lublinie. W rejon zdarzenia od razu wysłano karetkę pogotowia oraz policjantów.

Funkcjonariusze na miejscu zastali dotkliwie pobitego 59-latka, któremu pomocy udzielał przejeżdżający ulicą pracownik cywilny Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Mężczyzna udróżnił drogi oddechowe poszkodowanemu i pomógł odzyskać świadomość. Na miejscu obecny był również sprawca pobicia. 46-latek był bardzo pijany i nie potrafił opisać przebiegu zdarzenia. Od razu trafił do policyjnej celi.

Funkcjonariusze z 3. komisariatu ustalili, że mieszkaniec Lublina jechał samochodem i najprawdopodobniej sam zatrzymał się przy pijanym 46-latku. Wtedy doszło do pobicia. Sprawca usłyszał już zarzuty uszkodzenia ciała. Kryminalni przesłuchują kolejnych świadków i poszukują osób, które mogły widzieć przebieg zdarzenia od początku. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zajścia.

Za uszkodzenie ciała grozi do 5 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony