Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podzielili się cząstką siebie – z pomocą policjantów zebrano ponad 7 litrów krwi

Data publikacji 24.11.2022

W środę (23 listopada) przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji we Wschowie stanął mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Nasze wspólne działania przy uczestnictwie mieszkańców powiatu wschowskiego zapisały się na stałe w harmonogramie corocznych policyjnych przedsięwzięć, które przyczyniają się do ratowania ludzkiego życia i zdrowia. W tym roku była to już ostatnia wizyta zielonogórskiego mobilnego punktu poboru krwi zorganizowana ze wschowską policją.

Oddawanie krwi jest bardzo ważnym elementem w naszym życiu. Krew jest bezcennym i niezastąpionym lekiem przywracającym zdrowie, ratującym życie chorych oraz ofiarom wypadków. Zapotrzebowanie na krew, jak i jej składniki cały czas rośnie.

W środę (23 listopada) po raz ostatni w tym roku odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa wśród policjantów, pracowników Policji, przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb i mieszkańców powiatu wschowskiego. Każda z przybyłych osób chętnie przyłączyła się do naszej akcji i odwiedziła zielonogórski mobilny punkt poboru krwi. Kolejny raz nie zawiedli nasi honorowi krwiodawcy, którzy obecni są przy każdej wizycie zielonogórskiego punktu mobilnego.

Każda z tych osób za każdym razem widzi potrzebę podzielenia się tym cennym, niezastąpionym lekiem.

Dziękujemy naszym stałym krwiodawcom, którzy bacznie śledzą nasz harmonogram i wspólnie z nami dzielą się swoją krwią z potrzebującymi.

Zapraszamy na kolejne akcje zbiórki krwi już w 2023 roku.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

  • Mężczyzna podczas oddawania krwi
  • fiolki z pobrana krwią
  • Kobieta pobiera krew mężczyźnie
  • Policjant wchodzi do krwiobusa
  • policjant podczas oddawania krwi
  • Policjant wypełnia ankietę i czeka na oddanie krwi
Powrót na górę strony