Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

27-latek tymczasowo aresztowany na 3 miesiące za uśmiercenie psa ze szczególnym okrucieństwem

Data publikacji 28.11.2022

Kryminalni z Wejherowa zatrzymali 27-latka w związku ze sprawą dotyczącą uśmiercenia psa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna ukrywał się przed policjantami. Został zatrzymany na terenie sąsiedniego powiatu. Usłyszał łącznie 3 zarzuty. W sobotę został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Wejherowscy kryminalni od 11 listopada 2022 roku pracowali nad sprawą uśmiercenia psa ze szczególnym okrucieństwem. Jak ustalili, odpowiedzialnym za ten czyn był 27-latek, który zabił zwierzę poprzez podpalenie go w zamkniętej budzie. Po zdarzeniu mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia i zaczął ukrywać się przed Policją. Kryminalni prowadzili intensywne działania poszukiwawcze za sprawcą tego przestępstwa. W piątek (25.11.2022) na terenie powiatu puckiego zatrzymali ukrywającego się przed nimi 27-latka. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszał trzy zarzuty dotyczące uśmiercenia psa ze szczególnym okrucieństwem, kierowania gróźb karalnych oraz zmuszania do określonego zachowania.

Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. W sobotę 27-latek został przez wejherowski sąd tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony