Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali trzy samochody skradzione za granicą

Data publikacji 29.11.2022

Policjanci z Dobczyc i Myślenic odzyskali trzy samochody skradzione w Niemczech o łącznej wartości około 540 tysięcy złotych. Za kratki trafiło trzech obywateli Mołdawii, którzy usłyszeli zarzuty pomagania w ukryciu samochodów pochodzących z kradzieży. Decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

W środę, 23.11.2022 roku,  wieczorem, patrol interwencyjny z komisariatu w Dobczycach sprawdził zaparkowany przy stacji benzynowej w  tej miejscowości samochód. Okazało się, że audi na niemieckich tablicach rejestracyjnych figurowało jako utracone w międzynarodowej bazie danych. Po rozmowie ze świadkami okazało się, że samochodem przyjechali obcokrajowcy, którzy na widok radiowozu oddalili się z terenu stacji paliw. Policjanci ustalili również, że zaparkowane audi to nie jedyny pojazd, którym przyjechali. Obcokrajowcy korzystali jeszcze z dwóch samochodów marki Audi, którymi odjechali.

Po sprawdzeniu zapisu z kamer, policjanci wiedzieli już czego szukać. Pozostałe dwa pojazdy zostały zlokalizowane i zatrzymanena terenie Dobczyc w ciągu kilku godzin. Dzięki współpracy międzynarodowej ustalono, że one również zostały skradzione.
 W wyniku prowadzonych działań  policjanci zatrzymali trzech obywateli Mołdawii (20, 21 i 24 lata), którzy, jak ustalili funkcjonariusze, wspólnie z innymi nieustalonymi osobami przyjęlii pomagali w ukryciu pochodzące z kradzieży trzy samochody marki audi o łącznej wartości około 540 tys. złotych na szkodę niemieckiej firmy.
Decyzją sądu na wniosek prokuratora zostali aresztowani na trzy miesiące. Odzyskane przez funkcjonariuszy pojazdy zostały zabezpieczone i wkrótce trafią do prawowitych właścicieli. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są   kolejne zatrzymania.

(KWP w Krakowi / mw)

Powrót na górę strony