Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 21-latki

Data publikacji 29.11.2022

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 21-latki, która zgubiła się w lesie. Hajnowianka wybrała się na spacer z psem i zabłądziła. W niespełna półtorej godziny od zgłoszenia, na podmokłym terenie, policjanci z Hajnówki i Warszawy odnaleźli kobietę. Była wyziębiona i zmęczona. Na szczęście pomoc przyszła w porę i 21-latka bezpieczne wróciła do domu.

Wczoraj, 28.11.2022 roku, przed 17.00, do dyżurnego hajnowskiej komendy zadzwoniła 21-latka i powiedziała, że zgubiła się w lesie. Dodała, że wybrała się z psem na spacer w rejon Sacharewa i zboczyła ze znanej jej trasy. Przez około 3 godziny spacerowała w lesie, a potem nie mogła odnaleźć drogi powrotnej. W rejon Sacharewa od razu pojechali hajnowscy policjanci oraz mundurowi z warszawskiego oddziału prewencji. Kobieta przez około godzinę utrzymywała z jednym z nich stały kontakt telefoniczny. 21-latka instruowana przez funkcjonariusza szła w kierunku sygnałów dźwiękowych, a następnie również świetlnych, które warszawscy policjanci włączyli w specjalistycznym radiowozie. Już po niespełna półtorej godzinie od zgłoszenia policjanci odnaleźli hajnowiankę na mokradłach, w pobliżu rzeki Leśnej Prawej. Hajnowianka była wychłodzona i zmęczona. Dodała jednak, że nie potrzebuje pomocy medycznej.

Dzięki szybkiej akcji policjantów i bieżącemu kontaktowi mundurowych ze zgłaszającą ona i jej pies bezpiecznie trafili do domu.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony