Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pani naczelnik prewencji po służbie zatrzymała nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 30.11.2022

Pani Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pucku będąc po służbie, zatrzymała nietrzeźwego kierującego. 24-letni mieszkaniec Pucka prowadził samochód mając w swoim organizmie prawie 1.5 promila alkoholu. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Posiadanie policyjnej odznaki to duża odpowiedzialność. Podjęcie interwencji, czy zareagowanie, gdy ktoś łamie prawo, może pojawić się w każdym momencie, również poza czasem służbowych obowiązków. Tak było i tym razem.

W minioną sobotę w Pucku na parkingu przy ulicy Wojska Polskiego komisarz Monika Bradtke Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pucku zauważyła jak kierowca skody dynamicznie wjechał na parking. Następnie cofając uderzył w volkswagena, w którym znajdowała się policjantka.

Mundurowa natychmiast zareagowała i uniemożliwiła dalszą jazdę kierującemu.

Po wezwaniu na miejsce patrolu policji okazało się, że kierowca miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mieszkaniec Pucka został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji.

Zatrzymany odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego będąc w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Nie ujdzie mu też na sucho spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie bez uprawnień.

Pomimo wielu apeli i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduję błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy, gdy widzimy, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również, wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta, poinformujmy o tym policję, możemy zrobić to dzwoniąc na numer 112.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony