Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Nasz krew – nasza Ojczyzna” – piękny gest ludzkiej solidarności

Data publikacji 01.12.2022

Na dziedzińcu Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy stanął krwiobus Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Tym razem policjanci i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji organizowanej po raz 11. przez Straż Graniczną.

Zbiórka oddanej honorowo krwi pn. „Nasza krew – nasza Ojczyzna” ma na celu uczczenie Narodowego Święta Niepodległości oraz pomoc w ratowaniu życia i zdrowia pacjentów, a także skojarzenie munduru opatrzonego dystynkcjami państwowymi z gotowością oddania drugiemu człowiekowi cząstki siebie. Inicjatywa objęta jest honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Zdrowia oraz Sekretarza Stanu - Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Do  naszej akcji przyłączyło się 34 dawców - funkcjonariuszy i pracowników  Policji oraz żołnierzy, którzy oddali 14.400 litrów krwi.
Krwi, nie da się wyprodukować. Jest niezbędna do życia, a każda oddana kropla to wielki dar i niesamowity gest ludzkiej solidarności. Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

  • dwie kobiety siedzą na fotelach i oddaj honorowo krew
  • kobieta siedzi na fotelu i oddaje honorowo krew
  • ludzie stoją w kolejce do krwiobusa
  • dwoje policjantów siedzi na fotelach i oddają honorowo krew
  • policjant oddaje honorowo krew
  • dwoje policjantów siedzi na fotelach i oddają honorowo krew
Powrót na górę strony