Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tactical Combat Causality Care - szkolenie funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie

Data publikacji 01.12.2022

Pod okiem funkcjonariusza z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Olsztynie oraz ratownika medycznego z Oddziału Prewencji Policji w Olszynie szkoliło się kolejnych 16 policjantów z OPP w Olsztynie oraz prokuratorzy na co dzień współpracujący z policjantami z garnizonu warmińsko mazurskiego. Głównym celem szkolenia było doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w warunkach bojowych.

Policjanci z garnizonu warmińsko - mazurskiego przy każdej możliwej okazji podnoszą swoje umiejętności, uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach. Tak było i tym razem. We wtorek oraz środę (22-23.11.2022 r.) funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie brali udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy w warunkach bojowych - TCCC. Głównym celem szkolenia było przypomnienie właściwego postępowania podczas wdrażania procedur związanych z niesieniem pomocy rannemu koledze, jak również stosowania samopomocy.
Uczestnicy szkolenia przypomnieli sobie m.in. zasady stosowania opaski uciskowej oraz inne sposoby tamowania silnych krwotoków zewnętrznych. W szkoleniu uczestniczyli również prokuratorzy na co dzień współpracujący z policjantami z Warmii i Mazur.

Była to już 7 edycja takiego szkolenia.

" Na filmie widać instruktorów oraz funkcjonariuszy szkolących się z udzielania pomocy medycznej w warunkach bojowych. Pierwsze ujęcia pokazują zajęcia teoretyczne oraz praktyczne na sali, kolejne ujęcia ukazują działania bojowe"

 

(rj)

 

  • Funkcjonariusze podczas szkolenia
  • Funkcjonariusze podczas szkolenia
  • Funkcjonariusze podczas szkolenia
  • Funkcjonariusze podczas szkolenia
  • Funkcjonariusze podczas szkolenia
  • Funkcjonariusze podczas szkolenia
Powrót na górę strony