Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg legnickiej drogówki – młody kierowca nie miał uprawnień i był poszukiwany

Data publikacji 01.12.2022

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, po pościgu zatrzymali 17-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Młody kierujący nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu, pędził przed siebie chcąc uniknąć kontaktu z policjantami. Nie posiadał uprawnień do kierowania a ponadto okazało się, że jest poszukiwany, bo samowolnie opuścił ośrodek wychowawczy.

Policjanci legnickiej drogówki pełniący służbę na terenie Prochowic zauważyli kierującego pojazdem marki Renault, którego sposób jazdy był niepewny, a wyglądem sprawiał wrażenie zbyt młodego do kierowania pojazdem.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania się, kierujący kontynuował jazdę. Policjanci ruszyli więc za nim w pościg. Kierujący widząc radiowóz i sygnały dawane przez funkcjonariuszy nadal nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej.

W momencie dojazdu do skrzyżowania z drogą krajową nr 94 zatrzymał pojazd. Policjanci wybiegli do mężczyzny i nakazali wysiąść z auta.

Jak się po chwili okazało, kierującym był 17-letni mieszkaniec Środy Śląskiej, który nie posiadał uprawnień do kierowania.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, iż jest on poszukiwany, gdyż samowolnie oddalił się z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
st. asp. Katarzyna Baniewska
tel. 504 798 649

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 44.1 MB)

Pliki do pobrania

  • 11.22 KB
    transkrypcja
Powrót na górę strony