Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 91-latki

Data publikacji 02.12.2022

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionej 91-letniej kobiety. Wczoraj wieczorem o jej zaginięciu policjantów zawiadomiła rodzina. Po niecałej godzinie kobieta została odnaleziona przez policjantów.

Wczoraj, około 18:50 dyżurny chojnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 91-letniej mieszkanki Chojnic. Syn kobiety przekazał dyżurnemu, że zastał otwarte mieszkanie 91-latki, która ma zaniki pamięci. Zgłaszający poinformował policjantów, że wcześniej dochodziło już do jej zaginięcia. Policjanci nie tracąc ani chwili rozpoczęli poszukiwania seniorki. Z uwagi na  niskie temperatury istniało realne zagrożenie dla jego zdrowia i życia. Około 19:30 na jednej z chojnickich ulic policjanci kryminalni zauważyli siedzącą na murku przed budynkiem poczty starszą kobietę. Jak się okazało była to zaginiona 91-latka, która powiedziała policjantom, że czeka na doktora. Kobieta została przekazana pod opiekę rodziny.

Pamiętajmy, że czas podczas poszukiwań odgrywa kluczową rolę, a każda minuta jest na wagę złota, jeśli w grę wchodzi ratowanie ludzkiego życia. Ze względu na wiek, osoby starsze mogą mieć trudności z orientacją w terenie, pamięcią lub koncentracją. Dodatkowo stres wynikający z zagubienia się, może tylko spotęgować problem z odnalezieniem drogi powrotnej do domu.

Policjanci apelują, aby wzmóc czujność nad osobami, za które jesteśmy odpowiedzialni, szczególnie tymi, które ze względu na wiek czy różne schorzenia mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie. Pamiętajmy o tym zwłaszcza teraz, kiedy noce są już bardzo chłodne, a niskie temperatury mogą zagrażać zdrowiu czy życiu seniorów.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony