Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jaworscy i bolkowscy policjanci oddali krew dla 9-letniej Matyldy w ramach kolejnej edycji akcji „Nasza krew - nasza Ojczyzna”

Data publikacji 05.12.2022

Oddawanie krwi to misja i wielki dar, jaki można ofiarować drugiej osobie. Misja pomocy przyświeca nam każdego dnia. Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze oraz Komisariatu Policji w Bolkowie wzięli udział w 11 edycji ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi „Nasza krew - nasza Ojczyzna”, która odbyła się na płycie jaworskiego rynku. W ten sposób najcenniejszym darem życia - własną krwią, podzielili się z 9-letnią Matyldą, córką łódzkiej policjantki.

Po raz kolejny jaworscy i bolkowscy policjanci pokazali, że nie jest im obojętny los innego człowieka. Na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Jawora, Bolkowa oraz całego powiatu, a ponadto chętnie dzielą się czymś bardzo cennym, a mowa tu krwi.

W niedzielę, 4 grudnia 2022 roku o godzinie 10.00 na płycie jaworskiego rynku stanął mobilny punkt poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Legnicy. W ramach 11 edycji ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi pn. „Nasza krew - nasza Ojczyzna” wzięli udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze oraz Komisariatu Policji w Bolkowie.

Krew mógł oddać każdy chętny, a tych nie brakowało. Jaworscy i bolkowscy funkcjonariusze oddali krew potrzebującej dziewczynce – 9-letniej Matyldzie Grochal, córce naszej koleżanki z Łodzi, która ciężko chora walczy o życie na VI Oddziale Onkologicznym szpitala im. M. Konopnickiej w Łodzi.

Do mobilnego punktu poboru zgłosiło się ponad 32 krwiodawców, a do oddania krwi zakwalifikowano 27 osób. Dzięki nim udało się zebrać 12 litrów i 150 ml tego bezcennego daru życia.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne akcje oddania krwi.

(KWP we Wrocławiu / sc)

  • grupa funkcjonariuszy stoi przy krwiobusie
  • policjanci podłączeni do aparatury pobierającej krew
  • policjantka podłączona do aparatury pobierającej krew
Powrót na górę strony