Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy dla dolnośląskich policjantów

Data publikacji 06.12.2022

Flota dolnośląskiej Policji powiększyła się o 9 nowych radiowozów. Są to pojazdy oznakowane, które wykorzystywać będą teraz funkcjonariusze pełniący służbę na terenie miast i powiatów naszego województwa. Do policjantów trafią Kie Sportage i Volkswageny Craftery. Wartość zakupionych aut opiewa na kwotę blisko 2.5 miliona złotych i sfinansowane były ze środków Policji przy współfinansowaniu przez samorządy lokalne i przez Unię Europejską ze środków Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - Projekt "Bezpieczniej na drogach- Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji". Otrzymane nowe pojazdy, dadzą policjantom możliwość realizacji ustawowych zadań, na jeszcze wyższym niż dotychczas poziomie.

Radiowozy marki Kia model Sportage zostały zakupione dzięki wspólnemu projektowi, przy udziale środków samorządów lokalnych i Policji. Nowe radiowozy trafiły do Legnicy, Wrocławia, Jeleniej Góry, Oleśnicy, Polkowic i Świdnicy.

Pojazdy wyposażone są w silniki o mocy 150 KM i mają sporo ciekawych oraz funkcjonalnych rozwiązań. Samochody posiadają bowiem najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, porty USB, dodatkowe światła, a także czujniki i kamerę cofania oraz automatyczną klimatyzację. Ponadto w pojeździe znajdziemy apteczkę pierwszej pomocy z rozszerzonym jej wyposażeniem, koło dojazdowe, a także system łączności radiowej dedykowany dla Policji. Samochody z nowym wzorem oznakowania spowodują ich lepszą widoczność, która przełoży się na wzrost bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg.

Do dolnośląskiej floty dołączą także specjalistyczne pojazdy APRD (Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego) marki Volkswagen Crafter, które będzie można zobaczyć na ulicach Wrocławia, Legnicy i Jeleniej Góry. Zakup pojazdów został sfinansowany ze środków Policji przy współfinansowaniu przez Unię Europejską ze środków Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko -  Projekt "Bezpieczniej na drogach- Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji".

Nowe pojazdy wyposażone są w silniki o mocy 177 KM i specjalistyczny sprzęt spełniający potrzeby policjantów z drogówki, obsługujących na co dzień zdarzenia drogowe. W pojeździe znajdziemy agregat prądotwórczy, zestaw znaków drogowych, pachołki, parawan, drogomierz, aparat fotograficzny, lampy i inne. Na dachu znajduje się tablica świetlna ze znakiem „UWAGA WYPADEK”, a także maszt świetlny ułatwiający pracę po zmroku. Ambulanse wewnątrz posiadają miejsce do pracy biurowej wraz z komputerem przenośnym, drukarką i routerem.

Nowoczesne pojazdy służbowe pozwolą funkcjonariuszom jeszcze bardziej skutecznie, realizować różnego rodzaju działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Film Kia Sportage

Opis filmu: Film prezentujący nowy radiowóz marki Kia Sportage

Pobierz plik Kia Sportage (format mp4 - rozmiar 47.46 MB)

Film Volkswagen Crafter

Opis filmu: Film prezentujący nowy radiowóz marki Volkswagen Crafter

Pobierz plik Volkswagen Crafter (format mp4 - rozmiar 42.44 MB)

Powrót na górę strony