Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Słuchacze CSP zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 07.12.2022

W niedzielny wieczór słuchacze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zauważyli pijanego kierowcę, któremu uniemożliwili dalszą jazdę. O wszystkim poinformowali dyżurnego nowodworskiej komendy. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy ruchu drogowego okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 2,5 promila alkoholu. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

4 grudnia 2022 r. o 22.00, dwóch słuchaczy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie jechało na zajęcia do legionowskiej szkoły. Przed mostem na rzece Wiśle w Kazuniu Nowym, zauważyli nissana, który nie trzymał prostego toru jazdy. Słuchacze podejrzewali, że kierujący tym pojazdem może być nietrzeźwy. Nie zastanawiając się ani chwili, jak na przyszłych policjantów przystało, natychmiast podjęli skuteczne działania wobec 43-latka, któremu uniemożliwili dalszą jazdę.

Post. Mateusz Majchrzak i post. Daniel Szychułda natychmiast powiadomili o zaistniałej sytuacji dyżurnego nowodworskiej komendy, który na miejsce wysłał patrol ruchu drogowego. Policjanci nowodworskiej drogówki potwierdzili podejrzenia słuchaczy. Okazało się, że kierujący almerą mieszkaniec czosnowskiej gminy, jest kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat więzienia.

Zachowanie słuchaczy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zasługuje na uznanie i jest godne naśladowania. Swoją postawą udowodnili, że wstępując w szeregi polskiej Policji bez wątpienia z zaangażowaniem i gorliwością będą stali na straży prawa i porządku.

(CSP w Legionowie / mw)

Powrót na górę strony