Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli mężczyźnie

Data publikacji 07.12.2022

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na ul. Wyspiańskiego. W pustostanie, w którym przebywały dwie osoby, doszło do zaprószenia ognia. Jeden z mężczyzn wyszedł z budynku sam. Drugiemu, który miał blisko 5 promili alkoholu w organizmie, w opuszczeniu pustostanu pomogli interweniujący policjanci.

W poniedziałek tuż po godzinie 11.00, dyżurny rzeszowskiej komendy został powiadomiony o pożarze pustostanu przy ul. Wyspiańskiego. Na miejsce zdarzenia skierował patrol. Policjanci, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce, zastali 42-letniego mężczyznę.

Z jego relacji wynikało, że w pustostanie przebywał wspólnie ze swoim znajomym, który w pewnym momencie zapalił papierosa i najprawdopodobniej zasnął. Wtedy też doszło do zaprószenia ognia. Zapaliły się śmieci i rzeczy zgromadzone w budynku.

42-latek wyszedł z budynku sam. Jego znajomy został w środku. W opuszczeniu budynku pomogli mu interweniujący policjanci. Jak się okazało, 41-latek był kompletnie pijany. Podczas badania jego stanu trzeźwości na urządzeniu pomiarowym zabrakło skali. 42-latek miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Obaj mężczyźni, z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla, zostali przewiezieni do szpitala. Badanie w szpitalu wykazało, że 41-latek miał prawie 5 promili alkoholu w organizmie.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Film Nagranie z interwencji

Pobierz plik Nagranie z interwencji (format mp4 - rozmiar 10.9 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony