Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzymiesięczny areszt dla 37-latka, za napaść na interweniujących policjantów

Data publikacji 07.12.2022

W minioną sobotę podczas interwencji domowej, policjanci z Karsina zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego, który dopuścił się czynnej napaści na policjantów i groził im pozbawieniem życia, trzymając w ręku metalowy młotek. Dzięki szybkiej reakcji policjantów mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Wczoraj Sąd Rejonowy w Kościerzynie, aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

W sobotę (3.12.2022) po godzinie 17:00 dyżurny kościerskiej komendy otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który zastrasza domowników, demoluje mieszkanie. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Karsina. Podczas interwencji 37-latek zachowywał się agresywnie wobec policjantów, nie wykonywał ich poleceń, groził im pozbawieniem życia, znieważał funkcjonariuszy, a także dopuścił się czynnej napaści, używając młotka. Policjanci bardzo szybko obezwładnili 37-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego, zatrzymali go i przewieźli do komendy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty gróźb karalnych wobec swojej rodziny, złamania zakazu zbliżania się do domowników oraz naruszenia nietykalności i czynnej napaści na policjantów, za co grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj sąd, wobec 37-latka, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy za popełnione przestępstwa.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony