Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierujący z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany przez Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego radomskiej komendy

Data publikacji 09.12.2022

Przełożony policjantów z radomskiej "drogówki" w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego i uniemożliwił mu dalszą jazdę ulicami miejscowości Bielicha w gminie Zakrzew. Kierujący ciroenem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W czwartek (8.12.2022) około godziny 16.00 podróżujący po służbie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu komisarz Mirosław Kusztal zauważył w miejscowości Bielicha podejrzanie zachowującego się kierującego citroenem. Mężczyzna nie utrzymywał prawidłowego toru jazdy oraz wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Komisarz Kusztal, jako doświadczony funkcjonariusz, zdając sobie sprawę z zagrożenia, które na drodze może spowodować kierowca, jak też mając uzasadnione podejrzenie, że może on znajdować w stanie nietrzeźwości zatrzymał samochód. Naczelnik wyczuł od kierującego silną woń alkoholu, dlatego wezwał na miejsce funkcjonariuszy „drogówki”, którzy potwierdzili, że 49-latek jest nietrzeźwy. Mężczyzna w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. W trakcie kontroli okazało się również, że kierujący citroenem posiada aktywny, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Naczelnik radomskiej „drogówki” swoją postawą i zaangażowaniem w zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym daje znakomity przykład dla swoich podwładnych, ale nie tylko. Przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowego, widząc osobę nietrzeźwą za kierownicą ma obywatelski obowiązek poinformowania odpowiednich służb i uniemożliwienia takiej osobie dalszej jazdy.

Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierujący odpowie również za niestosowanie się do wyroku sądu.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony