Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne jednostki broni wyeliminowane z rynku

Data publikacji 12.12.2022

W ramach śledztwa policjanci zabezpieczyli już 275 jednostek broni palnej, kilka tysięcy sztuk amunicji oraz kilkaset istotnych elementów broni. W sprawie występuje 109 podejrzanych, którym przedstawiono ponad 140 zarzutów. Tym razem zatrzymano 5 osób i zabezpieczono 5 jednostek broni palnej, 2 istotne element broni oraz 16 sztuk amunicji.

Policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji od ponad 2 lat wykonują czynności w ramach sprawy dotyczącej zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się nielegalnym obrotem bronią palną. Śledztwo prowadzi Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi.

Pierwsze potężne uderzenie policjanci CBŚP przeprowadzili w kwietniu 2022 roku, przy wsparciu funkcjonariuszy z KSP, KWP z wielu województw, CPKP BOA, SPKP, Straży Granicznej i funkcjonariuszy z Niderlandów oraz pracowników Europolu. Wówczas to, w Polsce i w Niderlandach zatrzymano 82 osoby i przejęto tylko w Polsce 250 jednostek broni palnej różnego rodzaju i kalibru oraz kilka tysięcy sztuk amunicji. W Prokuraturze Krajowej, zatrzymanym wtedy osobom przedstawiono łącznie ponad 100 zarzutów. O sprawie możemy więcej przeczytać w artykule pt.: Rozbity gang o charakterze zbrojnym – przejęte 250 jednostek broni.

Kolejne skoordynowane działania policjanci przeprowadzili w miniony wtorek na terenie województw: łódzkiego, śląskiego, lubelskiego i wielkopolskiego, gdzie zatrzymali 5 osób. W trakcie przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawnili oraz zabezpieczyli 5 jednostek broni palnej różnego kalibru, 2 istotne element broni palnej (lufy z komorą nabojową) oraz 16 sztuk amunicji.

W akcji wzięli udział funkcjonariusze CBŚP z Zarządu w Łodzi i Lublinie, Żandarmerii Wojskowej z Lublina oraz SPKP i KWP w Katowicach.

Zatrzymanych doprowadzono do Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi, gdzie przedstawiono im zarzuty m.in. posiadania broni palnej lub amunicji oraz posiadania materiałów niebezpiecznych.

Łącznie w śledztwie zabezpieczono już 275 jednostek broni palnej, kilka tysięcy sztuk amunicji oraz kilkaset istotnych elementów broni. W sprawie występuje 109 podejrzanych, którym przedstawiono ponad 140 zarzutów.

Powrót na górę strony