Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczne działania ostrołęckich policjantów wymierzone w przestępczość narkotykową

Data publikacji 12.12.2022

9 osób zatrzymanych i zabezpieczonych ponad 1200 porcji handlowych narkotyków w postaci amfetaminy, mefedronu i marihuany - to wynik działań ostrołęckich policjantów przeprowadzonych w ostatnich kilku dniach i skierowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej. 5 osób usłyszało już usłyszało zarzuty dotyczące, m.in. posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania. Wobec jednej z nich został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Ochrona naszych mieszkańców przed narkotykami jest jednym z ważnych działań ostrołęckiej policji. Na przestrzeni ostatnich kilku dni funkcjonariusze z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego, Patrolowego oraz Dochodzeniowo-Śledczego przeprowadzili działania skierowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej.

Działania te były prowadzone zarówno na terenie Ostrołęki, jak i powiatu ostrołęckiego. W ich wyniku funkcjonariusze zatrzymali łącznie 9 osób w wieku od 20 do 66 lat, są to mieszkańcy zarówno powiatu ostrołęckiego, jak i powiatów sąsiednich. Osoby zostały osadzone w policyjnym areszcie.

Dzięki policyjnej akcji ponad 1200 porcji handlowych narkotyków nie trafi do sprzedaży. Wśród zabezpieczonych narkotyków jest amfetamina, mefedron oraz marihuana. Ponadto zabezpieczono także wagę elektroniczną, mogącą służyć do porcjowania narkotyków.

Dobra współpraca policjantów i prokuratorów pozwoliła na przedstawienie 5 zatrzymanym zarzutów dotyczących posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania. Wobec jednej z nich został Sąd zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratur Rejonowej w Ostrołęce prowadzą policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego ostrołęckiej komendy.

Reagujmy w każdym w przypadku jeśli posiadamy informację dotyczącą posiadania, czy też sprzedaży narkotyków dzwoniąc na policję. Dzięki temu uchronimy młodych ludzi np. przed uzależnieniem.

(KWP w Radomiu / sc)

Powrót na górę strony