Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomogli kobiecie z urazem głowy

Data publikacji 12.12.2022

Dzięki szybkiej reakcji przypadkowych świadków oraz policjanta z wieluńskiej komendy 72-latka trafiła na czas do szpitala, gdzie uzyskała dalszą pomoc medyczną.

W piątek, 9 grudnia 2022 roku policjant z wydziału kryminalnego wieluńskiej komendy w czasie wolnym od służby, jadąc prywatnym autem w miejscowości Pątnów zwrócił uwagę na zwalniające i zjeżdżające na pobocze samochody. Funkcjonariusz postanowił sprawdzić co jest tego przyczyną.

Po zatrzymaniu auta zauważył leżącą na jezdni starszą kobietę, a obok niej rower. Seniorka wymagała natychmiastowej pomocy medycznej. Wiedząc jak ważna jest każda minuta w takiej sytuacji, policjant natychmiast włączył się do udzielania pierwszej pomocy. Sprawdził jej funkcje życiowe. Kontakt z 72-latką był utrudniony, była na wpół przytomna. Funkcjonariusz wspólnie z przypadkowymi świadkami zadbali o bezpieczeństwo kobiety i zabezpieczyli przed ewentualnym wychłodzeniem. Równolegle poinformowali służby medyczne o zdarzeniu. Ponadto przez cały czas kontrolowali funkcje życiowe kobiety, aż do przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego.

W tym przypadku dzięki szybkiej reakcji świadków i pomocy policjanta kobieta mogła na czas trafić pod opiekę medyków, którzy udzielili jej fachowej pomocy lekarskiej. Ten przykład doskonale pokazuje, że policjanci są zawsze gotowi nieść pomoc potrzebującym, nawet po służbie.

Składamy serdecznie podziękowania za wzorową i obywatelską postawę świadkom zdarzenia.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony