Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Autostradą "pod prąd" – zablokowali korytarz życia

Data publikacji 13.12.2022

Podczas zatoru, jaki miał miejsce na legnickim odcinku autostrady A4, kierowcy w nim stojący zaczęli zawracać i jechać w przeciwnym kierunku do obowiązującego, niejednokrotnie stwarzając niebezpieczne sytuacje. Przez nieodpowiedzialne zachowanie tych kierujących, którzy zablokowali drogę przejazdu pojazdom uprzywilejowanym, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy dotarli na miejsce zdarzenia drogowego ze znacznym opóźnieniem. Za popełnione wykroczenie trzech kierujących zostało surowo ukaranych mandatami karnymi o łącznej wysokości 9 tysięcy złotych. Kolejny raz okazuje się, że kierowcy znają przepisy, ale nie stosują ich w praktyce. Kierowco pamiętaj, utworzenie korytarza życia to twój obowiązek!

Policjanci legnickiej drogówki wezwani do obsługi zdarzenia drogowego, jakie miało miejsce na 91 km autostrady A4,już na samym wjeździe na węzeł zauważyli kierującą pojazdem marki Mini Cooper, która jechała „pod prąd”. 41-letnia mieszkanka Gdańska została ukarana mandatem karnym w wysokości 2000 zł i na jej konto trafiło 15 punktów karnych. Następnie pomimo prawidłowo utworzonego korytarza życia mundurowi nie mogli kontynuować jazdy, ponieważ ich drogę zablokował kolejny nieodpowiedzialny kierujący. 34-letni obywatel Ukrainy, kierując pojazdem dostawczym marki Renault, także próbował jechać w kierunku odwrotnym niż nakazują przepisy. Kierujący skutecznie uniemożliwił dojazd wszelkich pojazdów na miejsce zdarzenia drogowego. Został również ukarany mandatem w wysokości 2000 zł.

Kiedy funkcjonariuszom udało się dotrzeć do miejsca, w którym doszło do zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów na autostradzie A4, okazało się, że sprawcą jest kierujący, który próbował cofać na autostradzie! 28-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego stojąc w zatorze drogowym na 91 km autostrady A4 w kierunku Wrocławia, próbował cofać i uderzył w prawidłowo ustawiony pojazd osobowy. Kierowca w związku ze stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 5000 zł.

Kierowco, jeśli droga, którą jedziesz zaczyna się korkować, to zjedź do krawędzi jezdni zgodnie z obowiązującymi przepisami i nie czekaj, aż usłyszysz sygnały dźwiękowe służb ratowniczych. Pamiętaj, aby pozostawiona przestrzeń między pojazdami umożliwiała nie tylko przejazd w jedną stronę, ale również bezpieczną drogę powrotną. Niedopuszczalnym jest zawracanie i wychodzenie z pojazdów.

Apelujemy o rozsądek i ostrożną jazdę pamiętając jednocześnie, że szybkie i sprawne utworzenie korytarza życia w przypadku zdarzenia drogowego może ocalić komuś życie. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem osoby łamiące przepisy w tym zakresie muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • pojazdy jadące autostradą pod prąd
  • pojazdy jadące autostradą pod prąd
  • pojazdy jadące autostradą pod prąd
Powrót na górę strony