Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypożyczał samochody przy pomocy skradzionych profili w aplikacji

Data publikacji 13.12.2022

Policjanci z rudzkiej drogówki wraz z kryminalnymi z trójki zatrzymali 17-latka, który bezprawnie poruszał się samochodem wynajmowanym na minuty. Młody rudzianin urządzał swoim kolegom przejażdżki po mieście. Sprawą zajęli się już śledczy z komisariatu III w Rudzie Śląskiej, którzy zbierają zgłoszenia od firm carsharingowych o krótkotrwałym użyciu ich samochodów przez nastolatka.

Mundurowi z Rudy Śląskiej otrzymali zgłoszenie od operatora jednej z firm wynajmujących auta na minuty, że po ulicach miasta porusza się ich samochód, który nie powinien być akurat wynajęty. Do akcji wkroczyli policjanci z drogówki i komisariatu III. Na jednej z ulic w centrum dzielnicy Wirek, zatrzymali wskazane przez operatora renault. W samochodzie siedziało pięciu młodych rudzian, a za kierownicą 17-latek bez prawa jazdy. Pojazd został zabezpieczony, a 17-latek przewieziony do komisariatu.

Kryminalni z Wirku ustalili, że młody rudzianin odblokowywał możliwość jazdy samochodem za pomocą skradzionych profili do aplikacji carsharingu.

Sprawa jest traktowana jako rozwojowa. Śledczy sprawdzają teraz, ile takich nielegalnych przejazdów wykonał rudzianin. Już na początku można przypuszczać, że było ich w Rudzie Śląskiej i ościennych miastach nawet kilkanaście. Stróże prawa zajmą się również sprawą kradzieży i udostępniania danych do aplikacji carsharnigu.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony