Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 64-latka, który po pijanemu doprowadził do wywrócenia cysterny z benzyną

Data publikacji 13.12.2022

Do tymczasowego aresztu trafił 64-letni obywatel Litwy, który kierując samochodem ciężarowym z cysterną przewożącą paliwo doprowadził do wywrócenia pojazdu. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 10.12.2022 roku, wieczorem w miejscowości Krupe na drodze wojewódzkiej numer 812 na trasie Chełm - Krasnystaw. 64-letni obywatel Litwy, kierujący ciężarową scanią z cysterną przewożącą paliwo nie dostosował prędkości jazdy do warunków pogodowych, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu, doprowadzając do przewrócenia pojazdu.

Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, stamtąd po badaniach trafił do policyjnego aresztu.

Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana do godziny 14.00 w niedzielę, kiedy z pomocą specjalistycznego sprzętu udało się postawić cysternę na koła i odholować w bezpieczne miejsce.

Mężczyzna będzie odpowiadał za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Grozi mu kara  nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj sąd zastosował wobec 64-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP w Lublinie / mw)

  • policjanci doprowadzają zatrzymanego do radiowozu
  • technik robi zdjęcia cysterny
  • dwaj policjanci przy samochodzie scania
Powrót na górę strony