Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 66-latka

Data publikacji 14.12.2022

Dzięki sprawnie i skutecznie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej, policjanci z Komisariatu Szczecin-Dąbie odnaleźli 66-latka, który z myślami samobójczymi oddalił się z miejsca zamieszkania. Zaginięcie mężczyzny zgłosiła rodzina.

W poniedziałek, 12 grudnia 2022 roku po godzinie 20.00 do Komisariatu Policji Szczecin-Dąbie wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 66-letniego mieszkańca miasta, który wyszedł z domu z myślami samobójczymi. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania.

W akcję zaangażowani zostali nie tylko policjanci pełniący służbę, ale również ci, którzy przebywali na wolnym. Dzięki szybkiej reakcji policjantów i ich determinacji oraz sprawnej organizacji działań poszukiwawczych, 66 latek, około godz. 21.00 został odnaleziony przez dzielnicowych ze szczecińskiego Dąbia. Mężczyzna został przekazany załodze pogotowia, z którą udał się do szpitala.

Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony