Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z sercem

Data publikacji 16.12.2022

Policjanci pomagają mieszkańcom w najróżniejszych sytuacjach i to nie tylko w ramach swoich obowiązków służbowych. Kierowani dobrocią serca, często robią coś więcej. Przykładem potwierdzającym te słowa jest postawa dzielnicowego z Komisariatu Policji w Bolkowie - aspiranta Rafała Stańczaka. Gdy ten funkcjonariusz w trakcie wykonywania codziennych zadań natrafił na rodzinę potrzebującą wsparcia, szybko zorganizował pomoc.

Aspirant Rafał Stańczak w Policji służy od ponad 13 lat. Od 3 lat pełni obowiązki na stanowisku dzielnicowego. Jego rejon obejmuje teren gminy Bolków. Podczas obchodu realizuje on wiele różnych zadań, poznając między innymi potrzeby i problemy mieszkańców.

W trakcie jednej ze służb funkcjonariusz natrafił na rodzinę potrzebującą wsparcia. Niepełnosprawna kobieta wraz ze swoim schorowanym mężem i 8-letnim wnuczkiem mieszkają w jednopokojowym lokalu komunalnym. Za ogrzewanie służy im niewielki piecyk tzw. koza. Kobieta i jej mąż utrzymują się ze świadczenia pobieranego z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przysługującego rodzinom zastępczym.

Policjant szybko wyszedł z inicjatywą pomocy. W tym celu skontaktował się z kierownikiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolkowie. Dzięki jego staraniom, rodzinie przyznany został zasiłek socjalny oraz pomoc rzeczowa w postaci żywności długoterminowej.

Mundurowy regularnie pomaga swoim „podopiecznym”, przekazując najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak odzież czy żywność. Dzielnicowy postanowił także umilić potrzebującej rodzinie zbliżające się święta. W tym celu poprosił swoją żonę, by przygotowała im piękny stroik świąteczny, a

8-letni chłopiec, w tym tak ważnym dla najmłodszych przedświątecznym czasie, został obdarowany przez "niebieskiego" Mikołaja zabawkami i słodyczami,

Życzliwość, otwartość na potrzeby drugiego człowieka i chęć niesienia pomocy, to te cechy, którymi asp. Rafał Stańczak zdecydowanie kieruje się w życiu. Priorytety te przeniósł do swojej pracy. Jako dzielnicowy jest blisko społeczeństwa i nie jest obojętny na przypadki osób w trudnej sytuacji życiowej. Funkcjonariusz poprzez swoje działanie wykazał, że dzielnicowy słusznie nazywany jest policjantem pierwszego kontaktu i reaguje na różnego rodzaju potrzeby.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony