Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kali - policyjny pies służbowy odnalazł skradzione mienie tuż po przestępstwie

Data publikacji 20.12.2022

Kali to owczarek niemiecki, który służy w stargardzkiej policji do 6 lat. Wraz ze swoim przewodnikiem tworzą zgrany duet, który jest zawsze gotowy, by pomagać innym. Razem odnoszą wspólne sukcesy.

Przewodnicy psów służbowych, to zdecydowanie policjanci służący z ogromnym zainteresowaniem i wkładający w swoją pracę wiele zaangażowania. Ze swoim czworonożnym kompanem nawiązują nierozrywalną więź, która owocuje skuteczną współpracą. I tak było w przypadku interwencji, do której doszło na terenie powiatu stargardzkiego. Oficer dyżurny stargardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do myjni samochodowej, z której zostało skradzione mienie. Na miejsce wezwano m.in. policjanta z Zespołu Przewodników Psów Służbowych ze stargardzkiej komendy, który przyjechał wraz z Kalim, czyli czworonożnym funkcjonariuszem. Pies od razu podjął trop i już po chwili poprowadził funkcjonariuszy kilkaset metrów, gdzie w przydrożnym rowie złodziej ukrył skradziony towar. Czworonóg kontynuował swoją pracę idąc dalej, w wyniku czego ujawnił kolejne skradzione rzeczy. Towar został zwrócony właścicielowi.

Tego typu osiągnięcia są odzwierciedleniem lat treningów, które młodszy aspirant Radosław Synówka przeprowadza ze swoim czworonożnym pupilem.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony