Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomagamy i chronimy także po służbie

Data publikacji 20.12.2022

Bycie policjantem to służba, którą pełni się całą dobę, siedem dni w tygodniu. Przykładem tego jest posterunkowy Przemysław Morawski z I komisariatu policji komendy miejskiej w Łodzi. Jadąc w czasie wolnym zauważył przy drodze wojewódzkiej przewrócone w rowie auto i stojącą obok bezradną kobietę. Natychmiast zatrzymał się, aby pomóc.

18 grudnia 2022 roku, około godziny 8.00, będący w czasie wolnym od służby policjant z I komisariatu w Łodzi, jadąc samochodem w kierunku Skierniewic zauważył przewrócone auto leżące w rowie a przy nim roztrzęsioną kobietę. Posterunkowy Przemysław Morawski natychmiast zatrzymał się i udzielił pierwszej pomocy poszkodowanej, która miała widoczną ranę na kolanie. Dodatkowo kobieta cały czas uskarżała się na silny ból głowy. Na miejsce szybko wezwane zostały służby ratunkowe. Funkcjonariusz do chwili przyjazdu karetki pogotowia monitorował cały czas stan kierującej.

Takie sytuacje pokazują, że policjantem jest się nie tylko na służbie a chęć niesienia pomocy towarzyszy całe życie.

Jeśli jesteś świadkiem wypadku lub innego niebezpiecznego zdarzenia - reaguj i zadzwoń na numer alarmowy 112 i przekaż służbom niezbędne informacje.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony