Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadał z nożem w ręku na osoby bezdomne

Data publikacji 20.12.2022

Łódzcy policjanci zatrzymali 37- latka podejrzanego o popełnienie rozboju na dwóch bezdomnych mężczyznach. Zatrzymany zastraszał swoje ofiary i zabierał im dokumenty oraz najcenniejsze przedmioty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

11 grudnia 2022 roku policjanci z I komisariatu komendy miejskiej  w Łodzi zostali powiadomieni o brutalnej napaści na osobę bezdomną. Sprawca, grożąc pokrzywdzonemu nożem i dotkliwie go bijąc, zabrał swojej ofierze telefon komórkowy, portfel oraz dowód osobisty. Obrażenia, jakie doznał napadnięty skutkowały hospitalizacją mężczyzny.

Policjanci, którzy przyjęli zgłoszenie w tej sprawie skontaktowali się z mundurowymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Wraz z nimi rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Bardzo szybko okazało się, że ta sama osoba stoi również za napaścią na innego bezdomnego, który w listopadzie 2022 roku zastraszony został przez podejrzanego podającego się za policjanta, a następnie okradziony z telefonu i dokumentów. Jak się okazało wytypowany i zatrzymany 37-latek działał w warunkach recydywy.

Za popełnione przestępstwa  grozić mu teraz może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź- Śródmieście, został tymczasowo aresztowany. Dalsze czynności prowadzą śledczy z I Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony