Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bolesławiecki policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 20.12.2022

Funkcjonariusz z Bolesławca podczas robienia zakupów zauważył na parkingu marketu auto, którego kierowca trzymał w ręku butelkę z alkoholem. Reakcja policjanta była natychmiastowa. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu, policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał na miejsce patrol będący w służbie. Zatrzymany miał w organizmie 0,7 promila alkoholu.

Funkcjonariusz prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w czasie wolnym wybrał się na zakupy do jednego z lokalnych marketów. Na parkingu placówki handlowej jego uwagę zwrócił jeden z samochodów osobowych. Jego kierowca trzymał bowiem w ręku butelkę z alkoholem.

Gdy mężczyzna wsiadł do środka pojazdu i zaczął cofać, drogę zablokował mu bolesławiecki stróż prawa. Mundurowy poinformował 21-latka, że jest policjantem i zażądał oddania kluczyków. Kierowca był bardzo zaskoczony, ale wykonał wszystkie polecenia funkcjonariusza.

Patrol, który został wezwany na miejsce, potwierdził obecność alkoholu w organizmie kierującego. Badanie stanu trzeźwości 21-latka wykazało 0,7 promila. Mieszkaniec powiatu złotoryjskiego wieczorny pobyt w Bolesławcu zakończył w tamtejszej komendzie powiatowej.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i surowe konsekwencje finansowe.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony