Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 21.12.2022

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 26-letni kierowca renaulta. Mężczyzna został zatrzymany przez policyjnego kontrterrorystę z Rzeszowa, który w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na niebezpiecznie jadący samochód. Jak się okazało, jego kierujący nie tylko był pijany, ale również posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada br., w powiecie mieleckim. Późnym wieczorem, policjant z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie, będąc na wolnym, jechał w kierunku Mielca. W Chorzelowie zauważył renaulta, którego kierowca jechał całą szerokością drogi. Dodatkowo zjeżdżał na sąsiedni pas ruchu, wjeżdżał na chodnik i trawnik. Swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Podejrzewając, że kierujący renaultem może być pijany, postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę.

Funkcjonariusz cały czas jechał za nim. W pewnym momencie auto zjechało na przyblokowy parking na ulicy Staffa w Mielcu. Policjant również się zatrzymał, wysiał ze swojego samochodu i podbiegł do pojazdu. Kiedy otworzył drzwi, od razu wyczuł alkohol od siedzącego za kierownicą mężczyzny. Kontakt z nim był utrudniony, ponieważ jego mowa była bełkotliwa.   

Zawiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze z Mielca, potwierdzili na miejscu, że 26-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że młody mężczyzna w ogóle nie powinien kierować samochodem, ponieważ posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.  

Teraz za swoje zachowanie młody mieszkaniec powiatu mieleckiego odpowie przed sądem.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony