Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oddawali krew, by ratować ludzkie życie

Data publikacji 21.12.2022

Dziś lubelscy policjanci i pracownicy cywilni oddawali krew. Mobilny punkt ustawiony został przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Łącznie oddaliśmy prawie 10 litrów tego życiodajnego płynu.

Policjanta ubrana w mundur z napisami policja oddaje krwe w mobilnym punkcie.

Policjanci podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew. Policjanci mając tego świadomość cyklicznie uczestniczą w akcjach  honorowego krwiodawstwa. Tak było też i dzisiaj.

Policjant ubrany w mundur oddaje krew w mobilnym punkcie.

Od godziny 8:30 przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie pojawił się mobilny punkt oddania krwi. Akcja została zorganizowana przez Wydział Ruchu Drogowego i Zespól Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Zarówno mundurowi jak i pracownicy cywilni czynnie wzięli w niej udział.

Policjant ubrany w mundur z napisami policja unosi dłoń z wyprostowanym kciukiem w geście zadowolenia w mobilnym punkcie oddawania krwi.

Łącznie zostało zarejestrowanych zostało 19 dawców krwi. Łącznie dzisiaj oddaliśmy prawie 10 litrów tego życiodajnego płynu.

Pielęgniarka pobiera krew od funkcjonariusza.

Krew to najcenniejszy dar, jakim możemy podzielić się z innymi, dlatego też okres mikołajkowy i świąteczny to dobry czas na takie przedsięwzięcie. Pamiętajmy, że nasza krew może uratować komuś życie. Miejmy nadzieję, że zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

  • Policjantka ubrana w mundur z napisami policja oddaje krew w mobilnym punkcie.
  • Funkcjonariusze oddają krew w mobilnym punkcie.
  • Funkcjonariusze oddają krew w mobilnym punkcie.
  • Pracownik cywilny Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oddaje krew w mobilnym punkcie.
  • Funkcjonariusz ubrany w mundur z napisami policja oddaje krew w mobilnym punkcie.
  • Funkcjonariusze oddają krew w mobilnym punkcie.
Powrót na górę strony