Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Wigilię policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 28.12.2022

Policjant z Rawy Mazowieckiej w czasie wolnym od służby zatrzymał kierowcę mercedesa, który miał 1,7 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało, 40-letni kierujący nie tylko był pijany, ale również posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Policjantem jest się nie tylko w godzinach służby, ale również poza nimi. Udowodnił to funkcjonariusz z komendy w Rawie Mazowieckiej, który w noc wigilijną zauważył, wjeżdżającego na parking osiedlowy mercedesa bez włączonych świateł. Po chwili kierujący uderzył w zaparkowanego citroena, a kiedy chciał wyjechał z parkingu otarł peugeota.

Policjant będąc po służbie, natychmiast zareagował. Podbiegł do kierującego, wyciągnał ze stacyjki kluczyki i poinformował o całym zdarzeniu dyżurnego. Od 40-letniego kierowcy mercedesa była wyczuwalna silna woń alkoholu. Mężczyzna był bardzo agresywny i chciał uciekać. Jego działania udaremnił policjant.

Kierowca miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że mieszkaniec Rawy nie ma prawa jazdy, posiada sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi i jest poszukiwany przez sąd do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

Pijany 40-latek został zatrzymany. Samochód został odholowany na parking policyjny. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony