Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W wigilię napadł na taksówkarza i ukradł mu pieniądze, został zatrzymany i usłyszał zarzuty

Data publikacji 28.12.2022

Policjanci z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali 42-latka z powiatu otwockiego, który zaatakował taksówkarza i ukradł mu 200 złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze. Napastnik został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za rozbój, a sąd aresztował go na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

W wigilię przed godziną 22:00 policjanci z komisariatu na Śródmieściu odebrali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło na ulicy Podwale Grodzkie. Podczas zdarzenia sprawca podszedł do siedzącego w samochodzie taksówkarza, uderzył pokrzywdzonego pięściami w głowę i ukradł mu 200 złotych.

Policjanci od razu po otrzymaniu zgłoszenia pojechali na miejsce przestępstwa i dokładnie sprawdzili rejon. Po godzinie 22.00, w tunelu dworca PKP Gdańsk Główny, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy rozboju. Funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego napastnika i odzyskali ukradzione przez niego pieniądze. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut za rozbój. W poniedziałek, 26.12.2022 roku, na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec 42-latka tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony