Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli dotrzeć do szpitala choremu rocznemu dziecku

Data publikacji 29.12.2022

Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach pomogli szybko i bezpiecznie dotrzeć do szpitala rodzicom, którzy wieźli chorego synka. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia rocznego dziecka mundurowi przeprowadzili pilotaż samochodu z Gliwic do zabrzańskiego szpitala. Dzięki pomocy policjantów rodzice bezpiecznie dotarli do szpitala, gdzie personel medyczny natychmiast przejął od nich dziecko.

23 grudnia mundurowi z gliwickiego Komisariatu Autostradowego Policji pełnili służbę w rejonie autostrady A1. Wieczorem zauważyli samochód marki Audi poruszający się ze znaczną prędkością. Policjanci postanowili sprawdzić powód tak szybkiej jazdy kierowcy. Po zatrzymaniu pojazdu zdenerwowany kierowca poinformował, że wraz z żoną jedzie do szpitala ze swoim rocznym niepełnosprawnym, chorym synkiem, któremu odłączyła się sonda podająca pokarm, a z otworu w brzuchu sączy się płyn.

Policjanci natychmiast podjęli pilotaż samochodu, eskortując go z Gliwic do zabrzańskiego szpitala. Po bezpiecznym dotarciu na miejsce chłopcem zajął się personel medyczny.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony