Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pechowy spacer ze szczęśliwym finałem

Data publikacji 29.12.2022

Szczęśliwie zakończyły się wieczorne poszukiwania 49-latki z gminy Bliżyn, która zagubiła się w lesie. Podczas spaceru odłączyła się od męża i straciła orientację w terenie. Wyziębioną i przestraszoną kobietę odnaleźli w ciężko dostępnym i bagnistym terenie członkowie rodziny i policjanci.

W środę chwilę, 28 grudnia 2022 roku po godzinie 20.00 dyżurny ze skarżyskiej jednostki policji przyjął zgłoszenie o zaginięciu 49-letniej mieszkanki gminy Bliżyn.

Jej mąż poinformował, że podczas spaceru żona odłączyła się od niego i zapewne zagubiła się w lesie. Początkowo sam jej szukał, ale ze względu na trudny, bagnisty teren, poszedł do domu i oczekiwał na przyjście małżonki. Kiedy kobieta nie wracała i zorientował się, że nie wzięła ze sobą telefonu, wezwał na pomoc służby.

Na miejsce poszukiwań pojechało kilku policjantów oraz druhowie z ochotniczej straży pożarnej z Bliżyna i Sorbina. Po kilkunastu minutach policjanci i bliscy 49-latki dotarli do zaginionej. Kobieta znajdowała się w trudno dostępnym, bagnistym terenie. Nie miała butów, była zziębnięta i wystraszona. Na miejscu zbadali ją medycy. Finalnie zaginiona trafiła pod opiekę rodziny.

(KWP w Kielcach / sc)

Powrót na górę strony