Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi pomogli 83-letniemu mężczyźnie

Data publikacji 30.12.2022

Oscy policjanci pomogli 83-letniemu mężczyźnie, który nocą błąkał się po ulicy w Osiu (pow. świecki). Funkcjonariusze zaopiekowali się starszym panem i zabrali do radiowozu, gdzie mógł się ogrzać. Pomogli również ustalić gdzie mieszka senior i przekazali go pod opiekę rodzinie.

Wczoraj (29.12.2022) około godziny 4.20 nad ranem oficer dyżurny komendy w Świeciu odebrał zgłoszenie, że w Osiu (powiat świecki) po jezdni ma nerwowo biegać mężczyzna z latarką.

We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci i rozpoczęli jego poszukiwania. Na środku jednej z ulic zauważyli seniora. Mężczyzna był zdezorientowany. Nie potrafił wyjaśnić co robi w tym miejscu i dlaczego wyszedł z domu.

Dzielnicowi zaopiekowali się seniorem. Z uwagi na silne opady deszczu, mężczyzna był przemoczony i zmarznięty, dlatego też zabrali go do radiowozu, gdzie mógł się ogrzać. Interwencja aspiranta Dawida Łepek i młodszego aspiranta Marcina Bronisza zakończyła się szczęśliwie. Po ustaleniu tożsamości mężczyzny i miejsca zamieszkania policjanci przekazali 83-latka pod opiekę rodziny.

Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby starsze, zdezorientowane, które mogą potrzebować opieki. Szczególnie niebezpieczne są dla nich pory nocne i niskie temperatury. Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie. Pamiętajmy, że policjanci zawsze reagują, chronią i niosą pomoc potrzebującym.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony