Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczona koparka odnaleziona przez będącego po służbie policjanta

Data publikacji 04.01.2023

Policjant z jedlickiego komisariatu w czasie wolnym od służby, odnalazł przywłaszczoną koparkę. Funkcjonariusz powiadomił o tym fakcie oficera dyżurnego, który skierował na miejsce patrol. Wart ponad 160 tys. złotych sprzęt budowlany został zabezpieczony i niebawem wróci do swojego właściciela.

Do niecodziennej interwencji doszło w sobotę, 31 grudnia 2022 roku około godziny 14.00 w rejonie miejscowości Warzyce. Jedlicki policjant, postanowił wykorzystać wolne od służby popołudnie, na realizację treningu biegowego. Przemierzając zaplanowaną trasę, zwrócił uwagę na koparkę oraz stojącą w niedalekiej odległości od niej lawetę, której wyróżniki identyfikacyjne wskazywały na rejestrację powiatu chełmskiego.

Funkcjonariusz przypomniał sobie, że kilka dni wcześniej do jedlickiego komisariatu wpłynęła informacja o poszukiwaniu koparki przez chełmskich policjantów, w związku z jej przywłaszczeniem. Osobą mogącą mieć związek z tym przestępstwem był 33-letni mieszkaniec jednej z miejscowości gminy Jedlicze. Policjanci sprawdzili wówczas teren należącej do mężczyzny posesji, jednak nie znaleźli tam przywłaszczonej maszyny.

Jak się okazało, koparka znajdowała się w tym czasie na terenie powiatu jasielskiego, gdzie w rejonie miejscowości Warzyce, wykorzystywana była do prac ziemnych. Jedlicki policjant niezwłocznie powiadomił oficera dyżurnego o odnalezieniu wartej ponad 160 tys. złotych maszyny.

Skierowany na miejsce patrol potwierdził, że koparka oraz znajdująca się w niedalekiej odległości laweta na chełmskich tablicach rejestracyjnych, figurują w policyjnej bazie danych jako poszukiwane. 

Policjanci zabezpieczyli odnalezioną koparkę wraz z lawetą, które niebawem zostaną przekazane ich prawowitemu właścicielowi.

Szczegółowe okoliczności przywłaszczenia maszyny wyjaśniają chełmscy funkcjonariusze, którzy prowadzą postępowanie w tej sprawie.

(KWP w Rzeszowie / sc)

Powrót na górę strony