Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja płockich funkcjonariuszek. Kobieta z udarem trafiła do szpitala

Data publikacji 10.01.2023

Dzielnicowe z płockiej komendy Policji podczas przejazdu w rejon służbowy zauważyły leżącą na chodniku kobietę. Dzięki błyskawicznej reakcji policjantek kobieta w trakcie udaru przewieziona została do szpitala.

W czwartek (5.01.2023) dzielnicowe z płockiej komendy Policji, podczas przejazdu w rejon służbowy, zauważyły w rejonie ulicy Wyszogrodzkiej, tuż za przystankiem autobusowym, leżącą na chodniku kobietę. Reakcja policjantek była natychmiastowa. Ruszyły na pomoc kobiecie, informując o zaistniałej sytuacji dyżurnego jednostki. Na miejsce od razu wezwana została załoga karetki pogotowia.

76-latka oddychała, ale nie reagowała na zadawane przez funkcjonariuszki pytania. Policjantki ułożyły kobietę w bezpiecznej pozycji, a następnie sprawdzając jej stan i próbując nawiązać z nią kontakt, oczekiwały na przyjazd służby medycznej.

Lekarz załogi karetki pogotowia, po przeprowadzonym badaniu podjął natychmiastową decyzję o jak najszybszym przetransportowaniu płocczanki do szpitala. Okazało się bowiem, że kobieta doznała udaru.

Dzięki czujności i szybkiej reakcji policjantek oraz sprawnej akcji ratowniczej, seniorce szybko udzielona została pomoc i obecnie przebywa w szpitalu.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony