Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 25-latka

Data publikacji 16.01.2023

Dzięki sprawnie i skutecznie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej odnaleziono 25-latka, który dzisiejszej nocy z oddalił się w kierunku lasu z zamiarem odebrania sobie życia. Pamiętajmy, że prośba o pomoc nie jest wstydem i każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne, nie musimy być sami z naszymi problemami, na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc.

W poniedziałek, 16 stycznia 2023 roku trzydzieści minut po północy do Komendy Powiatowej Policji w Oławie wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 25-letniego mieszkańca sąsiedniego powiatu, który w miejscowości Janików wysiadł z samochodu, którym podróżował i poszedł w kierunku lasu. Funkcjonariusze natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli jego poszukiwania.

Pamiętajmy, że czas podczas poszukiwań odgrywa kluczową rolę, a każda minuta jest na wagę złota, jeśli w grę wchodzi ratowanie ludzkiego życia. W akcję zaangażowani zostali nie tylko policjanci pełniący służbę, ale również ci, którzy przebywali na wolnym, a także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrzycy.

Dzięki szybkiej reakcji zaangażowanych osób, ich determinacji oraz sprawnej organizacji działań poszukiwawczych, po godz. 4:00 niedaleko miejscowości Jelcz Laskowice, 25-latek został odnaleziony przez funkcjonariuszy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrzycy. Mężczyźnie udzielono niezbędnej pomocy przedmedycznej i przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne — nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony