Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sportowy sukces nadkomisarz Beaty Borowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu

Data publikacji 18.01.2023

Pasją naszej koleżanki pracującej na co dzień w Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu już od wielu lat jest bieganie. Tym razem policjantka wzięła udział w Górskim Zimowym Maratonie Ślężańskim, zajmując 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej i 3 miejsce w kategorii kobiet. Gratulujemy pasji, wytrwałości i życzymy dalszych sukcesów.

W miniony weekend odbył się 8. Górski Zimowy Maraton Ślężański zorganizowany przez Klub Biegacza Sobótka. Trasa maratonu wyniosła 43 kilometry i prowadziła szlakami turystycznymi dookoła góry Ślęża, licząc 1100 metrów przewyższeń, łącząc partie podszczytowe ze szczytem Ślęży. Bieg ten nie należy do najłatwiejszych i od uczestników wymaga wytrwałości w różnych warunkach zarówno pogodowych jak i tych związanych z ukształtowaniem terenu.

Nadkomisarz Beata Borowicz od kilku lat odnosi sukcesy, oddając się swojej pasji, jaką jest bieganie. W minionym roku wzięła udział w różnych imprezach sportowych, startując na dystansach od 10 do nawet 81 kilometrów. M. in. w Zimowym Kudowskim Festiwalu Biegowym, VIII Ultramaratonie Magurskim na dystansie 52 kilometrów i Rzeźniku, pokonując 81 kilometrów z przewyższeniami wynoszącymi 4200 metrów. Policjantka stanęła na mecie Półmaratonu Jaworskiego, Półmaratonu w Henrykowie i II Półmaratonu Aleją Czerwonych Dębów w Wieruszowie. Beata pokonała również Bieg Koguta w Oławie, Bieg Nysa 2022 oraz Ząbkowicką 10.

Dając z siebie wszystko, ponownie stanęła na podium, zajmując 3 miejsce w kategorii open kobiet i 1 w swojej kategorii wiekowej. Biorąc pod uwagę wszystkich uczestników, nasza koleżanka na mecie zameldowała się 12.

Policjantka osiągnęła czas 3 godzin i 57 minut poprawiając tym samym swój rekord na tej trasie o 30 minut. W tym roku warunki zimowego maratonu były idealne, brak śniegu, lodu i innych czynników, które zwykle towarzyszą tej imprezie. Zamiast tego zawodnicy otrzymali słońce i lekki wiatr, co sprzyjało dobrym wynikom.

Gratulujemy formy i wytrwałości, a także, trzymając kciuki, czekamy na dalsze sukcesy. Brawo!

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Rzecznik Prasowy

KWP we Wrocławiu

  • Policjantka podczas biegu
  • Uczestniczki biegu na podium
  • Policjantka podczas biegu
Powrót na górę strony