Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów z janikowskiego komisariatu

Data publikacji 18.01.2023

Mieszkanka Janikowa, pow inowrocławski, wystosowała list do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. Na jego ręce złożyła podziękowania dla policjantów z miejscowego komisariatu za odnalezienie skradzionej hulajnogi.

W służbie bywają chwile, kiedy mieszkańcy wyrażają swoją wdzięczność za wysiłek i pracę policjantów. Uśmiech i podziękowanie znaczą dla nas bardzo wiele. Tak było w tym właśnie przypadku.

Mieszkanka Janikowa, pow. inowrocławski, latem ubiegłego roku zawiadomiła o kradzieży hulajnogi elektrycznej wartej około 1,5 tys. zł. Jednoślad został skradziony z klatki schodowej. Policjanci, działając w sprawie, początkowo nie natrafili na trop osoby, która mogła mieć związek z kradzieżą. Przełom w wykryciu przestępstwa nastąpił w grudniu.

Mundurowi uzyskali sygnał, że skradziona hulajnoga może znajdować się na terenie jednej z posesji w mieście, a jej „nowym” właścicielem jest młody mężczyzna. Podjęte przez policjantów działania potwierdziły to, bo nigdy nie zapomina się o „starych” sprawach. Przeszukanie skutkowało odnalezieniem skradzionego jednośladu. Zarzut usłyszał 24-letni janikowianin, który odpowie za kradzież. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Właścicielka hulajnogi odzyskała swoje mienie. Nie kryła radości, stąd też jej słowa wdzięczności wyrażone w liście.

(KWP w Bydgoszczy / sc)

Powrót na górę strony