Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w błoński narkobiznes

Data publikacji 01.02.2023

18 osób zatrzymanych w trakcie szeroko zakrojonej akcji CBŚP. Na celownik zostali wzięci członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Błoniu, którzy wytwarzali i wprowadzali do obrotu narkotyki. W trakcie działań wsparcia udzieli funkcjonariusze CPKP „BOA”, SPKP oraz WWP KSP. W Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga zarzuty przedstawiono łącznie 18 osobom, z których 16 tymczasowo aresztowano.

Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, prowadzą postępowanie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej wywodzącej się z Błonia i okolic. Jej członkowie zajmowali się przestępczością narkotykową, w tym wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu substancji psychotropowych i środków odurzających.

Sprawa miała swój początek w 2019 roku, kiedy to funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali  dwa laboratoria, w których wytwarzano amfetaminę.  Szerzej o sprawie pisaliśmy w materiale pt. „CBŚP zlikwidowało laboratoria amfetaminy”. Kolejne czynności pozwoliły na ustalenie powiązań zatrzymanych tam osób z grupami „Ożarowską” oraz „Błońską”. Wytężona praca śledczych doprowadziła do zebrania materiału dowodowego, dzięki któremu w połowie 2022 roku zatrzymano 5 podejrzanych o wytwarzanie narkotyków na wielką skalę, w tym podejrzanego o kierowanie tą grupą.

Na tym sprawa nie zakończyła się i funkcjonariusze CBŚP wspólnie z prokuratorem nadzorującym postępowanie gromadzili kolejne dowody na działalność grupy. Tym razem skupili się na podejrzanych wywodzących się z miejscowości Błonie. Rozpracowywana struktura była hermetyczna i dobrze zorganizowana, co niewątpliwie utrudniło działania śledczych, ale z całą pewnością ich nie uniemożliwiło. Intensywna praca organów pozwoliła na przeprowadzenie zakrojonej na szeroką skalę kolejnej realizacji. 

W ogromnym przedsięwzięciu, przeprowadzonym w minionym tygodniu uczestniczyło ponad 260 policjantów. Wzięli w nim udział funkcjonariusze z różnych komórek organizacyjnych Centralnego Biura Śledczego Policji, Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”, Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Białegostoku, Bydgoszczy, Kielc, Łodzi i Poznania oraz Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. Wówczas to, na terenie powiatu warszawsko-zachodniego zatrzymano 18 osób, zabezpieczając przy tym amfetaminę, marihuanę, tabletki MDMA, dwa pistolety, maczety i kastet. Zabezpieczono także blisko 260 tys. zł oraz biżuterię i sztabki złota warte ok. 250 tys. zł. Łącznie na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono pieniądze i mienie warte ponad pół miliona złotych. 

W Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wytwarzania i wprowadzania do obrotu a także posiadania znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu wobec 16 podejrzanych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dotychczas w sprawie występuje 31 podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 200 zarzutów.

 • Funkcjonariusze prowadzą zatrzymanego. Jeden z nich ma na ramieniu opaskę z napisem "CBŚP".
 • Funkcjonariusz wypełnia dokumentację, obok siedzący zatrzymany.
 • Pliki banknotów o nominałach 200 PLN, obok foliowe torebki wypełnione białą sproszkowaną substancją.
 • Maczeta, pistolet, banknoty o nominałach 10, 20, 50, 100 oraz 200 PLN leżące na podłodze.
 • Sztabki złota o wadze 100 gram, zapakowane w plastikowe blistry.
 • Szklanki wypełnione banknotami, obok leżące banknoty o nominale 200 PLN oraz pistolet.
 • Maczeta oraz pokrowiec leżące na podłodze.
 • Dwie torebki strunowe wypełnione niewielką ilością białej sypkiej substancji. Obok torebka strunowa wypełniona tabletkami oraz karta SIM.
 • Zwitki banknotów o nominale 100 PLN leżące na blacie stołu.
 • Banknoty o nominale 20, 50, 100, 200 PLN oraz 50 EUR leżące na blacie stołu.
 • Taca wypełniona suszem roślinnym.
 • Waga, telefon, szklana lufka, oraz torebka strunowa wypełniona sproszkowaną substancją.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 40.24 MB)

Powrót na górę strony