Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za próbę przemytu papierosów

Data publikacji 06.02.2023

Policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o próbę przemytu papierosów bez akcyzy poza granicę kraju. Zabezpieczyli również ponad 1 mln 200 tys. sztuk papierosów. Straty Skarbu Państwa zostały oszacowane na 1 mln 400 tys. złotych.

14 stycznia br. policjanci z Obornik dostali zgłoszenie od pracownika firmy spedycyjnej o tym, że jedna z palet, na której znajdował się przewożony przez niego towar się przewróciła. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce odkryli, że w przewożonych kartonach po sokach owocowych są ukryte papierosy.

O całej sprawie zostali powiadomieni policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Poznaniu. Po szczegółowych oględzinach przewożonego towaru policjanci zabezpieczyli na 10 paletach łącznie 1238000 sztuk papierosów bez znaków akcyzy. Wstępne szacunki wskazują, że straty Skarbu Państwa z tytułu należnej akcyzy, podatku i cła to blisko 1 mln 400 tys. złotych.

Dalsza praca polegała na ustaleniu tożsamości osoby bądź osób odpowiedzialnych za przewóz zabezpieczonych papierosów. 15 stycznia na terenie Łodzi policjanci zatrzymali 28-latka. Mężczyzna miał być odpowiedzialny za próbę przemytu papierosów poza granicę kraju.

W Prokuraturze Rejonowej w Obornikach podejrzany usłyszał zarzuty z art. 65 i 86 kodeksu karnego skarbowego. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Obornikach zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci cały czas wyjaśniają wszystkie wątki tej sprawy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Poznaniu / kp)

Powrót na górę strony