Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młody policjant będący w trakcie szkolenia podstawowego ujął pijanego kierowcę

Data publikacji 06.02.2023

To już kolejna sytuacja, kiedy policjant udowadnia, że jest nim również w czasie wolnym od służby. Post. Konrad Nadolski , który jest w trakcie szkolenia podstawowego zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 54- latek miał ponad dwa promila alkoholu w wydychanym powietrzu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami

Post. Konrad Nadolski niedawno zasilił szeregi szczecińskiego garnizonu. Służy na co dzień w Komisariacie Policji Szczecin Niebuszewo Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Obecnie jest w takcie szkolenia podstawowego, zawodowego w Szkole Policji w Słupsku.

Będąc na przepustce w rodzinnym mieście zauważył na ul. Bandurskiego samochód, którego tor jazdy wzbudził podejrzenia u młodego policjanta. Kierujący poruszał się od krawędzi do krawędzi. Jechał wolno blokując pas ruchu i tym samym stwarzał zagrożenie na drodze. Kierowca Mazdy wjechał w osiedle i wówczas policjant podbiegł do auta i zabrał kierującemu kluczyki. Poinformował jednocześnie kolegów będących w służbie o ujęciu kierowcy

Przybyli na miejsce mundurowi przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wskazało ponad dwa promile alkoholu. Ponadto okazało się, że 54- latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Reakcja młodego funkcjonariusza na przestępstwo była jak najbardziej słuszna i zapobiegła tragedii na drodze. Jednakże szczególnie  zaangażowanie  jest cechą podstawową każdego funkcjonariusza i jest czymś normalnym tam, gdzie obowiązki służbowe wykonuje się z powołania.

Jeżeli chcesz zostać policjantem, pomagać innymi dbać o bezpieczeństwo zgłoś się do nas.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony