Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za napaść na policjantów

Długoletnie więzienie grozi dwóm mieszkańcom gminy Skępe za czynną napaść na policjantów. Zatrzymani zaatakowali funkcjonariuszy, gdy Ci interweniowali w związku z awanturą domową i podejrzeniem znęcania się nad członkami rodziny. Wobec ataku, jakiego dopuścili się mężczyźni sąd nie miał wątpliwości, żeby zatrzymanych aresztować tymczasowo na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w środę, 01.02.2023 roku, w gminie Skępe, w powiecie lipnowskim. Dwóch policjantów zostało skierowanych przez dyżurnego do interwencji domowej. Kobieta zgłaszała awanturę z członkami rodziny. Podczas interwencji pobudzeni mężczyźni znieważyli funkcjonariuszy i nie wykonywali wydawanych przez nich poleceń. Po chwili 23 i 20-latek zaatakowali policjantów. Jeden z mężczyzn próbował odebrać funkcjonariuszowi broń. Na pomoc zaatakowanym przybyły dodatkowe patrole.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji, ich znieważenia oraz tego, że podczas interwencji przemocą zmuszali ich do zaniechania prawnej czynności służbowej w związku z przeprowadzaną interwencją. 23-latek dodatkowo usłyszał także zarzut znęcania się nad członkami rodziny.

Sąd nie miał wątpliwości żeby wobec sprawców tej napaści zastosować najsurowszy środek zapobiegawczy. Podejrzani trafili już do aresztu, w którym spędzą najbliższe trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony