Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował ogromne niebezpieczeństwo. Trafił do tymczasowego aresztu

Data publikacji 06.02.2023

Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna zniszczył dwa liczniki gazu na klatce schodowej. W wyniku tego doszło do rozszczelnienia się instalacji. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji służb zażegnano niebezpieczeństwo i zatrzymano sprawcę. 22-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę w dzielnicy LSM w Lublinie. Z ustaleń w sprawie wynika, że mocno pobudzony 22-latek najprawdopodobniej umyślnie uszkodziłenia dwa liczniki gazu w bloku mieszkalnym. Mężczyzna po wszystkim opuścił budynek. Służby zostały zaalarmowane przez mieszkańców, którzy wyczuli woń ulatniającej się substancji.

Przybyli na miejsce strażacy szybko odcięli dopływ gazu i zażegnali niebezpieczeństwo. W okolicy bloku policjanci wylegitymowali 22-latka. Mężczyzna dziwnie się zachowywał był bardzo pobudzony. Jak się okazało, to on dokonał zniszczeń. Mieszkaniec Lublina został zatrzymany. Pobrano od niego krew na zawartość narkotyków.

Mężczyzna w piątek, 02.02.2023 roku, został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób. Na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 8 lat więzien

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony