Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomaganie mają we krwi - policjanci i mieszkańcy podzielili się „cząstką życia”

Data publikacji 07.02.2023

„Oddaj krew – uratuj życie” - pod takim hasłem odbyła się zbiórka krwi przed budynkiem słubickiej komendy Policji. Policjanci oraz mieszkańcy powiatu słubickiego jak zwykle chętnie podzielili się z potrzebującymi najcenniejszym darem życia - własną krwią. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego życiodajnego płynu. Pamiętajmy, że krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie.

Policjanci są gotowi do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a podczas służby niejednokrotnie ratują ludzkie życie i zdrowie. Bardzo często pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew, która jest  jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie. Funkcjonariusze mając tego świadomość cyklicznie współorganizują oraz uczestniczą w akcjach  honorowego krwiodawstwa. Tak było też i we wtorek (7 lutego ). Przed Komendą Powiatową Policji w Słubicach stanął specjalny Mobilny Punkt Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry, w którym w odpowiednich warunkach wszyscy chętni podzielić się życiodajnym płynem. Do akcji oprócz policjantów przyłączyli się  mieszkańcy powiatu słubickiego. Dzięki dzisiejszym dawcom nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego jakże cennego leku.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

 

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

aspirant Agnieszka Kaczmarek

  • Policjant podczas oddawania krwi.
  • Krwiobus do oddawania krwi.
  • Policjant podczas rejestracji przy oddawaniu krwi.
  • Policjant stojący na tle krwiobusa.
  • Pudełko związanie z akcją oddawania krwi.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.21 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony