Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zagrożenie wychłodzeniem trzeba zgłosić – to może uratować życie

Data publikacji 07.02.2023

Wraz z ochłodzeniem wzrosło zagrożenie wychłodzeniem organizmu. Pamiętajmy o zakładce w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Jeśli interwencja jest pilna należy zadzwonić na numer alarmowy. Taki telefon może uratować życie.

Minusowe temperatury, co roku stanowią zagrożenie dla osób, które nie mają ciepłego miejsca. Trudne warunki atmosferyczne są groźne nie tylko dla bezdomnych, ale także dla osób, które długo pozostają na mrozie i są nieporadne z powodu chorób, osłabienia czy spożytego alkoholu.

W okresie zimowym policjanci sprawdzają prowizoryczne schronienia w pustostanach, niezamykanych piwnicach czy na terenie ogródków działkowych. Jeśli znamy miejsce przebywania osób zagrożonych wychłodzeniem warto zgłosić to służbom, bo gdy przychodzą mroźne noce wystarczy niewiele czasu, aby doszło do wyziębienia organizmu lub zamarznięcia.

Można skorzystać z zakładki „Osoba bezdomna wymagająca pomocy” w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jeśli mamy informacje o miejscu przebywania osób zagrożonych pilne przypadki możemy zgłaszać dyżurnemu lipnowskiej policji na numer: 47 753 82 00.

Nie bądźmy obojętni, nasza reakcja może uratować komuś życie!

(KWP w Bydgoszczy / sc)

  • dwóch umundurowanych funkcjonariuszy wychodzi z pustostanu
  • dwóch umundurowanych policjantów kontroluje tereny ogródków działkowych
  • dwóch umundurowanych policjantów kontroluje pustostan
  • umundurowany policjant wchodzi do pustostanu
  • umundurowani policjanci wchodzą do pustostanu
  • umundurowani policjanci w trakcie kontroli pustostanu
Powrót na górę strony