Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spieszył się na imprezę

Data publikacji 07.02.2023

Kierowca mercedesa przekroczył prędkość. Został zatrzymany przez mundurowych z grupy SPEED. Policjantom tłumaczył się, że spieszy się na urodziny. Za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem, a na konto kierowcy wpłynęło 15 punktów karnych.

4 lutego 2023 roku policjanci z grupy SPEED pełnili służbę radiowozem nieoznakowanym, na terenie powiatu łowickiego patrolując  autostradę  A2. Około godziny 20:00 zauważyli pędzącego  w kierunku Warszawy  mercedesa. Postanowili sprawdzić szybkość poruszającego się pojazdu. Wówczas okazało się, że prędkość z jaką poruszał się to  aż 213  km/h. Kierujący po chwili został zatrzymany do kontroli. Podczas rozmowy z mundurowymi 22-latek tłumaczył, że jedzie z terenu województwa kujawsko-pomorskiego na spotkanie miłośników sportowych samochodów, które właśnie tego dnia obchodzi swoją rocznicę powstania  i on niestety jest już na nią mocno spóźniony. Mężczyzna nie kwestionował popełnionego wykroczenia przyjął mandat karny w wysokości 2500 złotych. Na konto kierowcy wpłynęło 15 punktów karnych.

Nadrabianie czasu prędkością to bardzo zły wybór.  Panujące w ostatnim czasie warunki  drogowe  i pogodowe powinny powstrzymywać kierujących od  ryzykownych zachowań  za kierownicą, a niestety właśnie w tym przypadku tak nie było. Tłumaczenie swojej szybkości korzystaniem z drogi szybkiego ruchu nie jest dobrym wytłumaczeniem. Zatem przypomnijmy.  Autostrady to specjalnie zaprojektowane drogi zapewniające możliwość szybkiego i płynnego przemieszczania się pojazdów.  Na tych drogach  dozwolona maksymalna  prędkość  to 140 km/h.  Ponadto trzeba pamiętać, że kodeksowe  ograniczenia  mają charakter ogólny i mogą  być zmienione za sprawą zasad szczegółowych, które wprowadzają znaki drogowe na danym odcinku drogi. Nie zapominajmy że, niezmiennie prędkość jest w czołówce przyczyn zdarzeń drogowych! Ponadto za przekroczenie prędkości, jazdę po alkoholu czy niezatrzymanie do kontroli możemy stracić prawo jazdy.

asp. sztab. Marzanna Boratyńska  WRD KWP w Łodzi  
 

Film Autostrada.mp4

Pobierz plik Autostrada.mp4 (format mp4 - rozmiar 3.97 MB)

Nagranie audio Autostrada.mp4

Pobierz plik Autostrada.mp4 (format mp3 - rozmiar 3.97 MB)

Powrót na górę strony