Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 40-latka

Dzięki sprawnie i skutecznie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej, policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach odnaleźli 40-latka, który z myślami samobójczymi oddalił się z miejsca zamieszkania. Zaginięcie mężczyzny zgłosiła żona.

W środę, 8 lutego 2023 roku kobieta zgłosiła, że jej mąż, mieszkaniec Warszawy, zadzwonił do niej i powiedział, że chce popełnić samobójstwo. Zgłaszająca przekazała również informację, że jej mąż najprawdopodobniej znajduje się w miejscowości Góry powiat białobrzeski, gdzie posiadają domek letniskowy. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania.

W akcję zaangażowani zostali policjanci pełniący służbę oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach. Na miejscu wskazanym przez żonę, policjanci znaleźli list pożegnalny, pozostawiony przez mężczyznę. Funkcjonariusze wiedzieli, że muszą działać natychmiast. Dzięki ich szybkiej reakcji i determinacji oraz sprawnej organizacji działań poszukiwawczych, 40-latek, został odnaleziony przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach w rejonie rzeki Pilica, gdzie siedział przy drzewie. 40-latek został przekazany załodze pogotowia, z którą udał się do szpitala.

Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne, nie musimy być sami z naszymi problemami. Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

(KWP w Radomiu / sc)

Powrót na górę strony